Jakie rolety do szarych ścian?

Kiedy rozpoczynamy przygodę z aranżacją wnętrz we własnym domu i wybieramy modny ostatnio kolor szary, zastanawiamy się jak udekorować całość wnętrza, aby każdy detal do siebie idealnie pasował. Jak wiadomo szary kolor ostatnimi czasy jest dość popularny i niezmiernie często wybierany przez wiele osób. Dzieje się tak dlatego, ponieważ szarość jest uniwersalna i łatwo dobrać do niej inne dodatki.

Szare ściany i szare okno

Zastanówmy się czy przy szarym kolorze ścian będzie ten sam kolor pasował do okna. Wybierając kolor rolet okiennych musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, nie tylko kolor ścian we wnętrzu. Nie powinniśmy postrzegać szarości ścian jako smutnej aranżacji i na siłę zmieniać ją poprzez zastosowanie kolorowych rolet, tutaj potrzebny jest kontrast i właściwe stonowanie wszystkich dodatków.

Po pierwsze liczy się styl wnętrza, jaki wybieramy. Jeżeli dominującym stylem we wnętrzu jest francuski bądź angielski, szary kolor może nie d0o końca pasować. Najlepiej komponuje się on ze stylem industrialnym bądź skandynawskim, gdzie dominuje minimalizm wnętrz. Kiedy już wybierzemy styl wystroju wnętrza, łatwiej będzie nam dopasować kolorystykę do całości wystroju, choć przy założeniu że ściany będą szare, mamy ograniczone pole manewru. Nie każdy styl pasuje do szarego koloru i to trzeba sobie przyswoić.

Jakie kolory dobrać do szarych ścian?

W aranżacji wnętrza musimy zwracać uwagę na całość pokoju oraz na jego funkcję. Inaczej kolor szary komponuje się w salonie, a inaczej wygląda w sypialni bądź pokoju dziecięcym. Nieodłącznym elementem każdego wnętrza jest także okno oraz rolety, jakie montujemy, aby ochronić wnętrze przed zbyt dużym słońcem bądź przed nachalnymi spojrzeniami sąsiadów.

Kiedy szukamy odpowiednich kolorów rolet do ścian, warto posłużyć się radami specjalistów od wystrojów wnętrz, aby także nasza aranżacja była gustowna i stylowa. Zawsze modnym i do wszystkiego pasującym kolorem jest biel. Także w tym przypadku białe rolety będą idealnie komponowały się z szarymi ścianami. Do tego możemy dobrać białe narzuty, biały dywan i inne dodatki i wnętrze będzie naprawdę gustownie udekorowane.

Inne kolory pasujące do szarych ścian to żywe i jaskrawe barwy, do których zalicza się przede wszystkim czerwień, pomarańcz i kolor żółty. Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim, najczęściej stosowaną barwą w oknach są wszystkie odcienie żółci. Kiedy zakupimy rolety w kolorze żółtym https://www.knall.com.pl/c50,rolety, zatrzymamy na oknie naturalny kolor słońca.

Oryginalne kolory, które także pasują w zastosowaniu do szarych ścian to wszelkiego rodzaju pastele i turkusy. Oprócz pastelowych rolet, możemy w tej samem barwie rozłożyć obrusy i dekoracyjne wazony czy figurki, wszystko po to aby uzyskać jak najlepszy efekt dekoratorski. Warto również zwrócić uwagę na kolor niebieski. Wbrew pozorom błękit nie jest zimnym kolorem i pięknie wygląda we wnętrzu jako dodatek, na przykład w postaci rolet okiennych.

Jakie kolory rolet nie są wskazane?

Mając szary pokój, nie zależnie od tego czy jest to salon czy sypialnia, warto pamiętać że nie wszystkie kolory pasują do szarości. Wybór rolet w kolorze brązowym czy fioletowym może być porażką dekoratorską, dlatego właśnie tych kolorów należy się wystrzegać. Nie należy także stosować zbyt dużo zielonych dodatków. Rolety w odcieniach zieleni z szarością ścian będą we wnętrzu wyglądać niekorzystnie. Bezpieczna zieleń to turkus i delikatna wiosenna zieleń. Wszystkie odcienie zieleni oliwkowej bądź butelkowej nie są wskazane w aranżowaniu wnętrza, gdzie ściany mają kolor szary.

Rolety to doskonały wybór do każdego wnętrza. Jeżeli chodzi o wnętrza w kolorze szarym, rolety będą pasować do stylów minimalistycznych, czyli do wspomnianego już stylu skandynawskiego bądź industrialnego. Wszędzie tam gdzie główną sceną aranżacyjną jest minimalizm, rolety komponują się doskonale i dodają wnętrzu pożądanego uroku. Jeżeli nie do końca wiemy w jaki sposób wystroić wnętrze, w którym dominuje na ścianach kolor szary, warto zasięgnąć porady specjalisty, jaki jest dekorator wnętrz.

One thought on “Jakie rolety do szarych ścian?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *