pokój w czerwieni

Moda i funkcjonalność czyli o roletach dzień/noc

Rolety dzień/noc są jednym z najpopularniejszych ostatnio rodzajów osłon okien. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ w niespotykany dotąd sposób łączą wyjątkowy wygląd z funkcjonalnością. Urządzając lub remontując dom czy mieszkanie chcemy, aby było wyjątkowe; chcemy, wracając do niego, za każdym razem cieszyć się tak samo jak pierwszego dnia. Pomagają nam w tym liczne rozwiązania w zakresie projektowania wnętrz. Bez względu na to jaką przestrzeń mamy do dyspozycji oraz na to jak różnią się nasze gusty, każdy może stworzyć wystrój wnętrza spełniający jego marzenia. Niewątpliwie pomaga w tym również bardzo urozmaicona oferta osłon okiennych, na której tle wyróżniają się rolety dzień/noc.

Dlaczego rolety dzień/noc są wyjątkowe

Już dawno pożegnaliśmy się z ciężkimi firanami i zasłonami. Obecnie w oknach królują lekkie rolety. Ich zaletą przede wszystkim jest to, że komponują się z przestrzenią okienną przylegając do niej. Pomieszczenia stają się tym samym optycznie większe. Ponadto wybór jest tak obszerny, że każdy wybierze to, co najbardziej trafia w jego gust.

Rolety dzień/noc wyróżnia sposób wykonania, co przekłada się i na funkcjonalność i na wyjątkowy wygląd. Roleta składa się z dwóch warstw materiału: jeden jest całkowicie kryjący (nieprzeźroczysty), a drugi transparentny (przepuszczający światło). Całość, tworząc poziome pasy, wygląda wyjątkowo nie tylko we wnętrzu mieszkania, ale także na zewnątrz.

Ułożenie materiału w pasy daje nie tylko wrażenia estetyczne. Najważniejsze są  możliwości rolet typu dzień/noc w zakresie stopnia regulowania natężenia światła w pomieszczeniu. Przesuwając materiały rolety (prosta regulacja mechanizmem łańcuszkowym) zwiększamy zaciemnienie ustawiając większą powierzchnię pasów nieprzeźroczystych lub rozjaśniamy wnętrze, poprzez zwiększenie powierzchni materiału przeźroczystego. W pomieszczeniu panuje głęboki cień lub jest całkowicie jasno. Jednak największym plusem rolet dzień/noc jest możliwość ustawienia półcienia, poprzez odpowiednie uregulowanie układu pasów materiału. Półcień daje nam możliwość korzystania ze światła dziennego podczas wykonywania codziennych czynności, przy jednoczesnym utrzymaniu w pomieszczeniach przyjemnej temperatury – to istotne głównie podczas miesięcy wiosennych i letnich, ale także zimą czy jesienią kiedy mamy dni pełne ostrego słońca.

Niekiedy w stosunku do rolet dzień/noc pojawia się zarzut, że pełnią główne funkcje dekoracyjne, a ich zdolność do blokowania promieni słonecznych jest mniejsza. Nic bardziej mylnego. Szeroki wybór kolorów pozwala wybierać materiały jaśniejsze, które sprawdzą się np. w pokoju dziennym lub ciemniejsze, z naturalnie większą zdolnością zaciemniania, które sprawdzą się np. w sypialni. Ponadto w sklepie Knall oferujemy Klientom rolety dzień/noc wykonane ze specjalnej tkaniny BLACK OUT, której funkcja polega na 99% zaciemnieniu pomieszczeń. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *