Rolety dzień/noc czyli o niebanalnej osłonie okien

W aranżacjach wnętrz już od dłuższego czasu dużą uwagę zwraca się na przestrzeń okna. Chcemy żeby okna były duże i odsłonięte. Stały się one istotnym elementem wystroju i miejscem, które dopełnia charakteru pomieszczenia.

Parapet okienny pozwala pokazać osobowość mieszkańców poprzez umieszczane na nim zdjęcia lub pamiątki z podróży; to także miejsce, w którym pojawiają się np. elementy związane z obchodzonymi świętami. Tym samym we współczesnych aranżacjach okno żyje, razem z mieszkańcami tworząc klimat domu.

Jednak nawet najładniejsze okno trzeba czasem zasłonić. Czy to w celu ochrony przed słońcem i uniknięcia nadmiernego nagrzania pomieszczeń, czy to w celu zapewnienia sobie intymności i uniknięcia spojrzeń osób z zewnątrz, czy po to, aby po prostu odpocząć w półmroku.

Zastanawiając się nad osłoną okna warto zwrócić uwagę na rolety dzień/noc, które są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Pomimo ogromnego wyboru to właśnie ten rodzaj rolet przyciąga ostatnio największą uwagę Klientów.

 

W czym tkwi sekret rolet dzień/noc

Właściwie to sekret tego rodzaju rolet tkwi w samej nazwie – osłona tworzona jest z dwóch warstw

materiału. Całość układa się w naprzemiennie ułożone pasy; jedne są transparentne i całkowicie przepuszczają światło, drugie natomiast blokują dostęp promieni słonecznych. Przesuwając warstwy przy pomocy łańcuszka możemy regulować natężenie światła w pomieszczeniu. Warstwy materiału poruszają się nie tylko względem okna, ale również względem siebie dlatego sami decydujemy czy pasy mają ułożyć się naprzemiennie, czy tylko transparentnie czy też mają całkowicie ograniczyć światło. Roletę dzień/noc można też zwinąć i całkowicie odsłonić okno. Zatem nazwa „dzień/noc” dotyczy głównie właściwości tkanin i sposobu ich ułożenia.

Poza podkreślaniem zalet płynących z funkcjonalności należy podkreślić wyjątkowe właściwości dekoracyjne rolet dzień/noc. Dzięki materiałowi układającemu się w pasy wyglądają niebanalnie, a ich oferta kolorystyczna jest na tyle rozbudowana, że bez problemu można dopasować materiał do projektu wnętrza.

Często można spotkać opinie, że rolety dzień/noc są typowo dekoracyjne i sprawdzą się głównie w pokojach dziennych, dziecięcych i kuchniach. Ich materiał nie daje bowiem całkowitej ochrony przed słońcem, nie zaciemnia i dlatego nie będą w 100% funkcjonalne np. w sypialniach. Nic bardziej mylnego. Zestaw kolorów pozwala na wybór barw ciemniejszych, które w sposób naturalny będą dawały efekt zaciemnienia. Ponadto w sklepie Knall mamy w ofercie grupę tkanin BLACK OUT, które zapewniają 99% zaciemnienia. Wszystkie nasze rolety przygotowujemy na indywidualnie podany wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *