Rolety dzień noc – zastosowanie w aranżacji przestrzeni biurowej

Rolety do biura są jednym z najnowocześniejszych, ekonomicznie opłacalnych sposobów dekoracji okien, a także szklanych ścianek działowych w biurze.

Rolety w biurze

Coraz więcej budynków biurowych i centrów biznesowych powstaje z wykorzystaniem technologii szklenia panoramicznego. Rolety montowane na takich oknach i ściankach biurowych mają nowoczesny, reprezentacyjny wygląd, podkreślając w ten sposób status firmy. Jest to ważne zarówno dla pracujących w nim pracowników, jak i klientów odwiedzających biuro. Rolety dzień noc dobrze chronią przed jasnym światłem słonecznym. Systemy te są łatwe w obsłudze i praktyczne, nie zbierają kurzu, ponieważ mają specjalną impregnację antystatyczną. Stosowane przy projektowaniu szklanych przegród biurowych – pomaga ukryć się przed ciekawskimi oczami i nieco się odprężyć. Ogromna gama tkanin i materiałów używanych do produkcji rolet pozwala wybrać je absolutnie do każdego pomieszczenia i wnętrza. Niezawodne sterowanie łańcuchem ułatwia podnoszenie i opuszczanie kurtyny. Jeśli w jednym pokoju znajduje się wiele okien i są one dość duże (oszklenie panoramiczne), zaleca się stosowanie rolet elektrycznych. W takim przypadku podnoszenie i opuszczanie dużej liczby rolet można wykonać z łatwością za pomocą jednego panelu sterowania. W niektórych modelach system jest wyposażony w sterowanie mono-drive, za pomocą którego można nie tylko podnosić i opuszczać żaluzje, ale także regulować kąt lameli. Na przykład w pokojach na niższych piętrach można ustawić, „otworzyć” listwy pod takim kątem, aby nie było widać z ulicy tego, co dzieje się w pokoju. Jednocześnie od wewnątrz mamy możliwość obserwowania wszystkiego, co „dzieje się” na ulicy.

Styl i praktyczność

Warto zauważyć tak ważną cechę tkanin do rolet i żaluzji biurowych, jak niepalność. Ze względu na dużą kumulację przewodów elektrycznych i wszelkiego rodzaju urządzeń, w pomieszczeniach biurowych obowiązują pewne normy bezpieczeństwa pożarowego. Za ich pomocą możesz w każdej chwili dostosować poziom oświetlenia w pomieszczeniu. Zarządzanie takimi roletami jest dość proste. Możesz je całkowicie podnieść i zapewnić maksymalne oświetlenie pokoju lub dostosować ten parametr za pomocą przezroczystych i nieprzezroczystych płócien. Zrolowane zasłony w dzień i noc łączą jednocześnie funkcje tiulu i zasłon. Jednocześnie wyglądają nowocześniej. Takie zasłony są w stanie wizualnie powiększyć przestrzeń. Mają stylowy wygląd i pasują do każdego wnętrza. Nawet jeśli chodzi o nowoczesny styl czy skandynawski minimalizm.

Wszechstronność pozwala na stosowanie takich zasłon w dowolnym pomieszczeniu. Żaluzje dzienne świetnie wyglądają w biurach, placówkach gastronomicznych, coworkingowych i salach konferencyjnych, nadają się do kuchni, sypialni, pokoju dziecinnego, ogólnie można ich używać absolutnie wszędzie. Tkanina do szycia takich rolet jest starannie dobierana, stosowana jest impregnacja teflonowa, która nie przyciąga kurzu i brudu. Dzięki temu rolety dzień noc, są bardzo łatwe w utrzymaniu. Wystarczy je często po prostu przetrzeć wilgotną szmatką. Ponieważ tkanina zwisa pionowo i pod niewielkim napięciem, kurz na tych zasłonach praktycznie nie osiada. Sam zwój tkaniny jest zamknięty w aluminiowym pudełku, co również zapobiega zanieczyszczeniu tkaniny. Wszystkie tkaniny są malowane odpornymi, specjalnymi barwnikami, które nie blakną ani nie wypaczają się na słońcu. Tkaniny są certyfikowane i bezwonne. Obecnie istnieje ogromna liczba różnych rodzajów tkanin na rolety: gładkie, z fakturą lub wzorem, półprzezroczyste, nieprzezroczyste tkaniny zaciemniające, tkaniny z efektem „odblaskowym”.

Bardzo często ich obudowa wykonana jest z aluminium, co gwarantuje długi okres eksploatacji. Rolety dzienno-nocne są tym samym niezawodne i trwałe. Ostatecznie ten rodzaj systemu ochrony przeciwsłonecznej jest przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie do rolet plastikowych.

Wady

Jedyną wadą tego typu rolet jest to, że ten rodzaj systemu ochrony przeciwsłonecznej, będzie cię kosztować więcej niż zwykłe rolety, szczególnie jeśli będą to rolety na zamówienie. Biorąc pod uwagę dużą liczbę zalet, warto potraktować ten wydatek jako inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *